Travian

Imagine
Probleme distractive, concursuri on-line

Moderator: elisabeta

Travian

Mesajde auryc14 » Vin Oct 24, 2008 4:23 pm

Ups...as vrea sa propun si eu un joc pt cei care au mult timp liber pe net.

Eu il joc de vreo 2 ani,si imi ocupa timpul si mintea,e un joc online,de strategie.(poate citiva il stiti),pt cei care nu au auzit de el...voi explica babeste:))

Se face inregistrarea..si bla bla.sint 8 lumi,de fapt 8 viteze de joc.Se primeste la inregistrare un sat,pe care trebuie sa il dezvolti,adica:

Primesti o primarie ...si loc de constructii+mine de unde sa iei resurse pt a construi,Trebuie in permanenta sa iti organizezi satul...sa produci,ca sa poti construi,sa faci armata ,pt aparare,sau pt atac,si sa te poti organiza... locuri unde depozitezi productia,minelor...ziduri de aparare,locuri unde iti faci armata..sau fabrici,unde sporesti productia,armata..care maninca,constructii pt dezvoltare... si aparare.initial e complicat...pt a te organiza,si pt ca ai de a face cu tot felul de oameni...de la 10pina la 50 de ani,cu persoane personalitati diferite.
Necesita mult timp si prezenta...pt ca eu,de ex,il asociez cu viata reala,un fel de jungla unde supravietuiesc doar cei puternici,si cei descurcareti.

Creaza dependenta,pt ca e un joc de echipa,adica dezvolta fiecare contul lui,dar se asociaza oamenii in aliante,de cite 60 de persoane,care functioneaza ca intreg,in lupta cu alte aliante tot de 60 de oameni sau mai mult,pt ca fiecare alianta mai poate avea in subordine aliante mai mici...se ajunge de multe ori la organizare de 5..600,de oameni sub aceasi conducere,pt ca exista o conducere care organizeaza binele intregului.Si sint oameni reali cu care poti comunica,,,si dusmani reali si vi,e un joc fain si complex.
Unde conteaza spiritul de organizare si legea junglei.

In citeva zile va incepe(speed)adica din cele 8lumi,cea de viteza,si cea mai faina...dureaza cam 4 luni(pe speed),ca pe celelalte lumi dureaza peste un an.
Daca vrea cineva cu timp...si dispus,pt dependenta,pe care o creaza,mesaje...dau detalii ca sint doctor docent in jocul asta:))

Si clar fac invitatii pe email,pt ca eu cistig pt fiecare jucator inscris,puncte,drept recompensa dau consiliere,pt ca e chiar comlicat jocul.
Asa...astept mesaje de la cei care vor sa joace.AVERTISMENT-chiar creaza dependenta si ocupa tot timpul.
auryc14
Amic

Mesajde auryc14 » Mar Noi 04, 2008 3:16 pm

:roll: nu vrea nimeni sa joace...asta e.
auryc14
Amic

Mesajde evelina_claudia6 » Mar Noi 04, 2008 4:38 pm

Nu te dor ochii daca stai mult in fata calculatorului?
Banuiesc ca necesita ore acest joc!
Timp ar fi dar nu este rabdare.
Asta e,poate pana la urma vei gasi pe cineva care sa se aventureze cu tine.

SANATATE TUTUROR :!:
evelina_claudia6
Prieten

Înapoi la JOCURI DIVERSE