World Builder (Holograma)

Imagine

Moderator: Virgil

World Builder (Holograma)

Mesajde ane » Sâm Oct 03, 2009 9:25 am

ane
Prieten

Re: World Builder (Holograma)

Mesajde alin » Sâm Oct 03, 2009 10:05 am

De placut imi place enorm, banui ca fata e imobilizata la pat...bine ar fi sa avem astfel de aparate....
alin

Mesajde ane » Sâm Oct 03, 2009 10:19 am

Ma bucur,Alin.E un clip frumos. E un omagiu adus fiintei iubite. "Creatorul" are drepturi nelimitate in a face lumea si in a o si Re-face. Finalul aici este "deschis" interpretarii.Bine ar fi daca s-ar gasi cheia Re-facerii si in cazul anumitor boli!!!! Eu la asta m-am dus cu gandul. :wink:
ane
Prieten

China...

Mesajde ane » Vin Oct 09, 2009 3:37 pm

In China exista un dans extraordinar care se numeste "Guan Yin cu o mie de miini"

Datorita gradului de coordonare cerut,executia perfecta ar fi fost extraordinara, chiar daca aceste dansatoare nu ar fi fost surde.

Da, este adevarat, cele 21 de dansatoare sunt complet surde si mute. Ele urmaresc semnele antrenorilor situati in cele patru colturi ale scenei, realizind un spectacol remarcabil.

Debutul international a avut loc la Athena cu ocazia spectacolului de inchidere a Jocurilor Olimpice 2004..Dar acest dans face parte din repertoriul Trupei de artisti chinezi cu handicap de mult timp.

Prima dansatoare are 29 de ani si este diplomata a Institutului de arta din Hubei. Videoclipul a fost inregistrat la Beijing

Acum priviti... http://www.youtube.com/watch?v=xgHmSdpjEIk
ane
Prieten

Mesajde Virgil » Vin Oct 09, 2009 4:05 pm

Servus Ane
Ai avut o foarte buna idee, este impresionant!
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde ane » Vin Oct 09, 2009 5:43 pm

:)
ane
Prieten

Înapoi la POZE, IMAGINI ŞI CLIPURI DISTRACTIVE