MICUL SECRET...

Imagine
Glume, bancuri, povestiri hazoase! Să ne descretim frunţile

Moderator: ingrid.iulia

MICUL SECRET...

Mesajde elisabeta » Sâm Noi 10, 2007 9:42 pm

Micul secret
Intr-o zi, in gradina Eden, Eva ii spune lui Dumnezeu:
- Doamne, am o problema!
- Care e problema ta, Eva?
- Doamne, stiu ca tu m-ai creat, mi-ai dat aceasta minunata gradina si toate aceste animale fantastice si mi l-ai pus si pe acest sarpe groaznic de hazliu langa mine, dar pur si simplu nu sunt fericita.
- De ce nu esti fericita, Eva? veni intrebarea de sus.
- Doamne, sunt singura, si m-am si saturat sa tot mananc mere.
- Bine, Eva, in acest caz am gasit o solutie la problema ta. Voi crea pentru tine barbatul, si ti-l voi pune alaturi.
- Dar ce este acela, un barbat?
- Acest barbat este o creatura ratata, cu multe greseli si trasaturi urate de caracter. O sa te minta, o sa te insele si o sa fie incredibil de vanitos si increzut. Intr-un cuvant, iti va face viata un calvar. Dar va fi mai mare, mai puternic si mai rapid, si va avea placerea de a vana si ucide lucruri. Va arata comic atunci cand se excita, dar fiindca te-ai plans il voi crea astfel incat sa iti satisfaca nevoile carnale. Va fi lispit de umor si va iubi mai mult decat orice altceva luptele sau joaca cu mingea. Nu va avea nici prea multa minte, astfel ca va avea nevoie de sfatul tau pentru a putea gandi corect.
- Pai suna fantastic, spuse Eva ridicand din spranceana. Unde-i buba? intreba ea.
- Ei bine, il poti avea cu o singura conditie.
- Si care e aceasta, o Doamne?
- Dupa cum am spus, va fi mandru si arogant si se va admira mai tot timpul pe sine. Va trebui sa il lasi sa creada ca el a fost primul creat. Nu uita, acesta trebuie sa ramana micul nostru secret.
Stii tu...ca de la femeie la femeie.
elisabeta
Prieten

Pentru a iesi din ritm

Mesajde Virgil » Joi Iul 03, 2008 5:42 am

- Sunt indrăgostit de patruzeci şi unul de ani, de aceeasi femeie.
Dacă soţia mea va descoperi, mă va omorâ.

- Dragoste la prima vedere este posibilă;
dar întotdeauna este bine să-ti stergi ochelarii şi să te mai uiţi o dată.

- Contribuabilul este singurul cetăţean care lucrează pentru guvern fără să depună o candidatură.

- Creierul este ceva minunat.
Toţi ar trebui să avem unul.

- Dacă am putea să învăţăm bărbaţii să vorbească şi femeile să asculte,
viaţa in societate ar fi fost mult mai civilizată.

- Când bărbatul se însoară, ori îşi înşală natura ori pe nevastă-sa.

- Când iubesti nu înseamnă să accepţi totul.
De altfel: unde totul este acceptat, bănuiesc că nu este lipsă de iubire.

- Căsătoria nu este nici paradisul şi nici infernul;
este numai purgatoriul.

- Când vorbesti,
ao grije ca vorbele să fie mai bune decât tăcerea.

- Persoanele se căsătoresc din lipsă de discernământ;
se despart din lipsă de răbdare; si se căsătoresc din nou din lipsă de memorie.

-Nu trebuie uitat că cine iubeşte nu vede defectele… Cine urăşte nu vede calităţile… Si cine e prieten le vede pe amândouă.
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde Virgil » Lun Iul 07, 2008 3:22 pm

Un bătran arab musulman, iraqian care trăieste de mai bine de 40 de ani in SUA, dorea să-şi planteze cartofi în grădină, dar a săpa pământul era, pentru, un efort deosebit.

Unicul său fiu Ahmed, studia in Franţa si lui s-a găndit bătrânul, să-i trimită următorul mesaj:

Dragul meu Ahmed,

Nu mă simt bine pentru că anul acesta nu voi putea să-mi plantez cartofi în grădină.
Deja sunt peste măsură de bătrân pentru a săpa pamântul.
Dacă tu ai fi fost aici, aceste probleme nu ar fi existat.
Stiu că tu erai neastâmpărat si pregăteai tot terenul.

Te sărut

Tatăl, a primit câteva zile mai tărziu următorul mesaj:

Dragă tată
Te rog nu atinge pământul din această grădină.
Am ascuns căteva lucruri.
Te sărut
Ahmed

In a doua zi de dimineaţa au apărut poliţia, agenţii de la FBI, de la CIA, cei de la SWAT, Rangers, de la Marines, Steven Seagal, Silvester Stallone si unii din conducerea SUA, precum reprezentanţi ai Pentagonului, ai Secretarului de Stat, primarul, etc.

Au răscolit tot pământul din grădină, căutand, bombe, sau materiale de constructie al bombelor, antrax, etc. Nu au găsit nimic si au plecat, dar nu fără a-l interoga pe bătrân, care nu avea nici cea mai vagă idee de ceea ce căutau ei.
În aceeasi zi bătrânul a primit un alt mesaj:

Dragă tată

În mod sigur pămăntul este pregătit să plantezi cartofi. Acesta a fost cel mai bun lucru, datorită circumstanţelor, pe care l-am putut face.
Te sărut

Ahmed
Virgil
moderator

Depresia

Mesajde Virgil » Mar Iun 23, 2009 4:17 pm

Nu aveţi ce să vedeţi la televizor? V-aţi săturat de analişti-comentatori care habar nu au câte urechi au? V-aţi săturat să aşteptaţi ca guvernul să înceapă să lucreze? Aţi obosit să ghiciţi cine va fi ministru de interne, săptămâna viitoare? Romania va plictiseşte? Înainte să emigraţi,încercaţi...

Lista anti-depresie a lui Stash
1. Plimbaţi-vă cu maşina. Parcaţi la marginea drumului, puneţi-vă ochelarii de soare şi scoateţi pe geam uscătorul de păr. Îndreptaţi-l către maşinile care vin din faţă. Acum număraţi cîţi şoferi frânează brusc în faţa voastră!

2. Reîncărcaţi automatul de cafea din biroul vostru cu cafea decofeinizata timp de trei săptămâni. Când toată lumea va fi depaşit dependenţa de cafea, schimbaţi-le cafeaua cu ESPRESSO.

3. Dacă scoateţi bani la ghişeul băncii, la rubrica « scopul folosirii banilor » scrieţi « pentru marijuana ».

4. Cînd sunteţi pe un coridor, săriţi în loc să mergeţi. Apoi încercaţi să număraţi câte persoane se uită cruciş la tine!

5. Dacă sunteţi la restaurant şi vreţi să comandaţi ceva, cereţi « apă plată dietetică ».

6. Sunaţi-vă prietenii cu cinci zile înainte să mergeţi la o petrecere şi spuneţi-le că nu veţi putea fi prezent din cauza unei dureri de cap.

7. Când scoateţi bani de la ATM, apucaţi-vă de strigat din toţi rărunchii « Am câştigat! Am câştigat! »

8. Dacă vă aflaţi într-o gradină zoologică, luaţi-o brusc la fugă către parcare strigând îngrozit « Salvati-vă! Au scapat toate animalele! »

9. Dacă aveţi copii, la masa de seară spuneţi-le că din cauza recesiunii va trebui să renunţaţi la ei!

10. La farmacie, cumpăraţi o cutie de prezervative şi după aia întrebaţi farmacistul unde este cabina de probă!

Vă garantez că dupa ce veţi fi încercat toate cele zece puncte din această listă, veţi suferi de orice, mai puţin de depresie!
Virgil
moderator

Mesajde Camelia » Joi Iul 16, 2009 8:58 am

Imagine
Bune!!!
Tot ceea ce nu te distruge, te face mai puternic.
Camelia
Prieten

Înapoi la SĂ MAI ŞI RÂDEM