CM 2010 - Reguli de comportament al femeilor

Imagine
Glume, bancuri, povestiri hazoase! Să ne descretim frunţile

Moderator: ingrid.iulia

Campionatul Mondial

Mesajde Vizitator » Mie Mai 24, 2006 5:28 pm

Servus tuturor

Am intalnit intr-un fórum, un articol scris de Simone, articol, pe care il gasesc foarte nostim. Nu are nici-o legatura cu SM-ul, dar viata nu inseamna numai SM.

Regulamentul de ordine casnica in perioada 09.06.2006 pana la 09.07.2006

1. In perioada 09.06 – 09.07, barbatul este singurul stapanitor al televizorului si al
telecomandei acestuia.
2. Sotia/prietena se ocupa in tacere de treburile casnice.
3. Inaintea fiecarui meci, vor pune o lada de bere rece, langa fotoliul din fata
televizorului. Accentuare, pe cuvantul rece. Ca inlocuitor se poate pregati si
Jim Beam, Asbach, Bacardi cu Cola rece si cuburi de gheata.
4. Prezenta sotiei/prietenei in camera televizorului, este strict interzisa.
5. In pauza dintre reprize, femeia are, pentru 15 minute, acces in camera. Pentru a goli
scrumierelor si inlocuirea sticlelor goale, cu altele pline. In caz de necesitate se poate
completa oferta cu alune, fistic, seminte. Atat fosnitul pungilor de plastic cat si
comunicarea verbala este permisa.
6. Cu cel mult 30 de minute inainte de inceperea unui meci, barbatului i se va oferi cu
dragoste, masa. Pentru a nu deranja barbatul, din procesul mental de pregatire al
jocului, sporovaiala, nici in cazul acesta nu este permisa.
7. In timpul Campionatului Mondial, activitati, ca de exemplu udatul florilor poate fi
permis.
8. In marinimia lui, barbatul va permite femei, intr-un moment sau altul, sa arunce o
privire asupra jocului, exclamatii si intrebarile care sa arate intelectul fotbalistic al
femei ca de ex. « ce este un off side ? » trebuiesc neaparat permise.
Observatii de genul « ah, Beckham arata si astazi bine » vor fi sanctionate cu o
mustrare corporala.
Dragi femei, daca veti reusi sa respectati aceste reguli minime, sotul va va multumi, sal cel putin va incerca:
a) sa nu verse nici-o bere
b) ca fiecare centimetru patrat al covorului de pe o raza de 3 metri in jurul scaunului din fata televizorului sa nu fie scamosat sau ars.
c) la consumul mesei specificat in punctul 6 va incerca sa evite sa aminteasca tot timpul de capacitatile culinare ale mamei lui.

Toate cele bune
Virgil
Vizitator

Sa dominam SM-ul prin scris

Mesajde Virgil » Vin Iun 02, 2006 7:50 pm

Cred ca acest forum ne ofera posibilitatea de a ne impartasi idei noi, experientele traite in decursul anilor, evolutia vietii pana la diagnostic si dupa diagnostic si a gasi aici noi prieteni. Toti avem ceva in comun !
SM-ul are o semnificatie deosebita pentru cei afectati, boala jucand un rol important in viata de zi cu zi, a acestor persoane. Sigur ca exista diferente in evolutia bolii, si in plus,fiecare dintre noi gandeste si simte altfel.
Scriind in acest forum, ar fi o ocazie de refulare si poate, ar avea ca rezultat obtinerea unui raspuns la intrebarea „de ce tocmai eu” . Scrieti despre experienta dumneavoastra, despre parerile dumneavoastra, despre efectele Sclerozei Multiple asupra evolutiei vietii dumneavoastra atat in plan profesional cat si emotional. .
Este adevarat ca nu toti avem posibilitatea de a avea in mod curent acces in internet, dar nu pot sa cred ca aceast lucru, ar fi un impediment in a ne exprima parerile si experientele.

Sa auzim numai de bine

Virgil
Virgil
moderator

Reguli de comportament pentru femei in timpul campionatului

Mesajde Virgil » Mie Iun 04, 2008 3:53 pm

Ordinea casei de la 07. pana pe 29. Juni 2008

§ I In timpul Campionatului European, Barbatul este stapanul absolut al televizorului si a tot ce apartine acestuia (televizorului), telecomanda.

§ II In aceasta perioada, sotia/preietena, se vor ocupa in liniste de treburile casei.

§ III Inaintea fiecarui joc, se pune o lada cu beri reci langa fotoliul din fata televizorului, accentul se pune pe reci. Drept inlocuitor, trebuie sa fie pregatita o sticla de Jack Daniels, Asbach, Bacardi cu Cola rece si cuburi de gheata.

§ IV In timpul meciurilor, prezenta femeilor in camera cu televizorul este interzisa.

§ V In pauze, femeia are dreptul de a intra in camera timp de 15 minute, pentru a aduna si inlocui sticlele goale cu altele pline si reci. Daca se doreste se poate aduce si ceva de rontait. Fosnitul pungilor precum si uzul comunicatiei verbale este foarte sever sanctionat.
§ VI Cel mai tarziu cu 30 Minuten inainte de inceperea unui joc, barbatului i-se pregateste cu drag, masa. Pentru pregatirea mentala a jocului barbatul, nu trebuie deranjat si in acest caz este de asemenea interzisa palavrageala.

§ VII In timpul campionatului sunt de evitat orice actiuni care ar putea servi reproducerii.
Tot asa sunt de evitat, purtatul hainelor care ar putea trezi la barbat acest tip de actiuni. §

VIII In cazul in care barbatul in marinimia lui, ii va permite femeii un minut sau mai multe, sa arunce o privire asupra jocului, sunt de evitat exclamatiile, precum si intrebarile care tradeaza intelectul fotbalistic al femeii (de ex: “Ce este ofsait?”). Cu o mustrare corporala vor fi sanctionate observatii de genul “Ah, Gomez arata si astazi bine.”

Da, dragi femei, daca voi veti respecta acest minim de reguli de comportament, sotul va va multumi si va incerca:
- sa nu verse berea.
- sa nu umple de firimituri fiecare centimetru patrat pe o raza de 3m, in jurul scaunului de antrenor (fotoliul din fata televizorului).
- La consumul asa numitelor mese indicate in § VI nu va aminti in mod continuu de calitatile culinare ale mamei lui.
Mult succes !!!
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde adriana iordache » Joi Iun 05, 2008 6:25 am

TE-AI TREZIT DIN VIS, MISOGINULE ????
IN ACEASTA SITUATIE BEREA VA FI INLOCUITA CU CUCUTA - ESTE TOT AMARA SI POATE FI SI RECE.
Da-mi Doamne ce crezi, poate eu nu stiu ce-ti cer!
adriana iordache
Prieten

Mesajde Virgil » Joi Iun 05, 2008 6:50 pm

Servus Adriana
M-ai facut sa rad. Cred ca nu sunt misogin, inca, era vorba doar de urmarirea, in liniste, a unui campionat de fotbal.
Toate cele bune
Virgil
moderator

..

Mesajde Sandiana » Joi Iun 05, 2008 8:29 pm

Buna misoginule!
Crezi ca femeia va suporta, ceea ce vreti voi, barbatii, sclavii nostri?
Si noi ne pricepem la fotbal. Eu urmaresc meciurile nationalei!
Ai facut greseli gramaticale! Se spune 30 minute, nu 30 Minuten, ca in germana!
Alles Gute, mein Herr!

PS Numai bine, domnule!
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip, iar bucuriile pe stanca.
Sandiana
Prieten

Mesajde adriana iordache » Sâm Iun 07, 2008 7:07 am

BUNA ZIUA VIRGIL,
EU NU AM VRUT SA FIU AMUZANTA CI REA, ASA CA VOI CONTINUA TEMA. CE INSEAMNA NU SUNT INCA? ACEASTA SCHIMBARE VA INTERVENI CA URMARE A COMPORTAMENTULUI DOAMNELOR (DIN PREAJMA TA) IN TIMPUL CAMPIONATULUI?
DACA ESTE ASA ITI DORESC SA ITI DAI SEAMA DE EXISTENTA FRAULUI DE MATASE STRUNIT DE O MANA DE FIER, AFLATA INTR-O MANUSA DE CATIFEA. ASA TE VEI TREZI LA REALITATE.
SAC, SAC!
adriana iordache
Prieten

Mesajde anca26cris » Sâm Iun 07, 2008 8:07 am

Nu stiu cat e de adevarat...eu abia astept sa inceapa campionatul... am lipit programul in bucatarie ..si nu stiu cat va fi de incantat sotul meu ca voi urmari toate meciurile:D :lol:
anca26cris
Amic

Mesajde Virgil » Sâm Iun 07, 2008 5:21 pm

Servus
"Nu raspund la provocari".
Toate cele bune
Virgil
moderator

..

Mesajde Sandiana » Lun Iun 09, 2008 7:37 pm

Buna Virgil!

Tacerea este un raspuns!
Numai bine!
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip, iar bucuriile pe stanca.
Sandiana
Prieten

Mesajde NICOLE » Mar Iun 10, 2008 12:47 pm

Doamnelor, va rog, un pic de umor si de intelegere... Oamenii acestia nu vor decit sa vada in liniste (vorba vine) un campionat ce nu se repeta decit la 4 ani. Daca vor monopoliza televizorul oarece timp, fiti linistite, in orice telenovela peste o luna veti gasi totul la fel ca acum. Si mai sint si alte activitati: un coafor, o birfa-cafeluta cu prietenele, o revista glossy... Va deranjeaza tonul programului? Ce conteaza, pot fi solicitate daune, recompense daca ne dovedim ingaduitoare!
Hai Romania!
NICOLE
Amic

Mesajde Virgil » Mar Iun 10, 2008 2:54 pm

Servus Nicole
Multumesc, pentru intelegere.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde Annamaria » Mar Iun 10, 2008 5:44 pm

:roll: Dar n-am scos o vorba....ce-i drept my boss nu se uita la fotbal :lol:
Dar ne uitam amandoi la formula 1...acolo sa vedeti galerie! :roll:

Oricum la cafea-cu-barfe mergem, coaforul..mda, recompense yesss la maxim!
Deh, facem mancarica buuuunaaaaaaaaa, berica-i reeeeceeee, patul comod....si ne uitam la formula 1! :lol: :wink:
Annamaria
Amic

Mesajde dpocht » Dum Iun 15, 2008 10:55 am

dragut program.
mi-a placut ca si gluma, si pe Doamne le rog sa riposteze doar in cazul in care se vor confrunta cu un astfel de program acasa
ce nu inteleg este ca nimeni n-a ripostat la activitatile reproductive.

despre comentariii confirm: Doamna mea m-a intrebat : A fost fault, de ce nu da lovitura de la 6 metri"?

si eu nu comentez despre telenovele si subiecte din reviste glossy.... Si ne intelegem bine.
chiar comentam impreuna si formula 1. dar nu inteleg o intrebare a ei:
Poti da mai incet televizorul?
dpocht
Prieten

Mesajde adriana iordache » Lun Iun 16, 2008 8:53 pm

dRAGOS
IN ORICE SPORT (FOTBAL SAU FORMULA UNU) URLETELE LA FAZELE ASA ZIS IMPORTANTE VIN RAPID - ASA CA ESTE NECESAR MACAR UN SCURT RAGAZ, UN PIC DE "LINISTE" INAINTEA URAGANULUI.
adriana iordache
Prieten

Următorul

Înapoi la SĂ MAI ŞI RÂDEM