RETETA UNUI AN BUN

Imagine
Glume, bancuri, povestiri hazoase! Să ne descretim frunţile

Moderator: ingrid.iulia

Catre toti difuzorii de stiri false....

Mesajde Dora » Sâm Iul 07, 2007 4:27 pm

Tin sa multumesc tuturor prietenilor care mi-au trimis e-mailuri « inlantuite » pana la aceasta data deoarece, gratie amabilitatii voastre :

1. Am incetat de a mai bea Cola de cand am descoperit ca dizolva tartrul de pe peretii vasului de WC !
2. Nu ma mai duc la cinema de frica sa nu ma asez pe un ac de seringa infectat cu SIDA !
3. Put deoarece nu mai folosesc deodorant care poate sa-mi provoace cancer !
4. Nu mai stationez cu masina in parcare deoarece mi-e frica ca cineva imi va inmana un esantion de parfum pentru a ma droga si dupa aceea sa ma jefuiasca !
5. Nu mai raspund la telefon deoarece mi se poate solicita sa formez un numar lung si stupid urmand sa primesc o factura infernala cu apeluri in Uganda, Singapore sau Tokyo !!
6. Cand ies la club nu indraznesc sa ma uit dupa nici o fata, chiar daca este foarte frumoasa, deoarece mi-e frica ca ma atrage intr-un hotel, ma drogheaza si-mi preleveaza rinichii pentru a-i vinde pe piata neagra!
7. Am depus toate economiile in contul lui Amy Bruce, o fetita sarmana care a fost spitalizata cu o maladie ingrozitoare de cel putin 7000 de ori.
(Ceea ce este straniu este ca aceasta fetita continua sa aiba 8 ani din 1995...)
8. GSM-ul meu Nokia gratuit n-a sosit niciodata, nici vacantele platite la Dysneyland pe care le-am castigat !
9. Mi-am pus cel putin 50 de dorinte care nu s-au realizat niciodata si am difuzat mesajele « norocoase » la toate cunostintele mele de frica sa nu fiu atins de vreo criza cardiaca daca nu le trimit !

Tuturor LE MULTUMESC DIN INIMA !

IMPORTANT: Daca nu trimiti acest mesaj in urmatoarele 10 secunde la cel putin 12000 persoane, o pasarica ti se va gainata pe cap maine fix la 17h30 !!!..
Pace!
Dora
Prieten

RETETA UNUI AN BUN

Mesajde alin » Vin Dec 18, 2009 1:44 pm

<<Reteta pentru un an bun! Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune, ura, mandrie, invidie, frica, irascibilitate si stres. Se Imparte luna Fiecare în 28-31 zile, dupa caz, Astfel ca proviziile să ajungă exact 1 an! Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca, 1 parte liniste, 1 parte umor. Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita Toleranta, un praf de bun simt si ... O picatura de speranta! Peste aluatul Astfel obtinut se toarna apoi dragoste din belsug ... Preparatul gata facut se aseaza pe Farfurie si se impodobeste cu frunzulite de curaj si incredere in sine. Se Serveste zilnic, cu bucurie, alaturi de ceasca de cafea din Fiecare dimineata! Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite liber de la om la om, insotita de urarea: Un An Nou DARNIC.>>

Si pentru cei care birfesc si ma spioneaza pe acest forum, si pentru foarte multe presoane pentru care interesul personal depasesc interesele de grup le urez eu personal Sanatate Multa, in rest Dumnezeu le vor da ce merita!!!
alin

Re: RETETA UNUI AN BUN

Mesajde croitoru iulian » Sâm Dec 19, 2009 1:21 am

imi cer scuze daca deranjez vreun topic.nu am stiut in alta parte unde sa ma adresez.am 24 ani.de 3 saptamani am avut parestezii fata mainii,buze,tulburari de vedere si o durere retro oculara prfunda.-toate mai putin durerea a disparut a 2 zi.mai putin vederea care sia revenit in 3 saptamani.am facut un rmn-cu subst constrast si tot ce se putea la sange.dar sunt negative.aceste apisoade de amorteli in mana si fata,respectiv durerea la mobilizarea ochilor samai repetat in urma cu 2 ani si 3 ani.va scriu deoarece caut un raspuns.exista un stadiu initial al bolii in care sa nu apara nimic?pe rmn?durerea retrooculara si parestezille sunt episoade care sau repetat pe parcursul multor ani.sunt foarte speriat si nu stiu cui sa ma adresez.neurologul zice ca totul e normal.am inteles ca nevrita precede cu ani debutul bolii,.poate imi puteti spune daca ati avut fenomene asemanatorii.

va multumesc
croitoru iulian
Nou venit

Mesajde alin » Sâm Dec 19, 2009 6:42 am

Draga Croitoru D. vad ca ai gasit sa postezi dubios de adinc intr-un topic unde chiar nu isi are rostul sa postezi probleme medicale pentru un nou vad inscris pe forumul acesta.

Pentru orice eventualitate ca sa linistesc pe cei bolnavi, daca tu zici ca nu apare nimic la RMN cap sau coloana poti sta linistit ca nu ai scleroza multipla, dar in mod sigur ai ceva neurologic si trebuie sa ti legatura cu neurologul sau cauta alt neurolog....pentru o alta parere.
alin

Mesajde ingrid.iulia » Sâm Dec 19, 2009 7:31 am

croitoru iulian, ESTI LA SUBIECTUL "SĂ MAI ŞI RÂDEM" IAR MESAJUL TAU NU ESTE DELOC AMUZANT. LOCUL ACESTUI MESAJ AR FI FOST LA "SĂ FACEM CUNOŞTINŢĂ!". NU VREU SA PAR EU CEA RIGIDA INSA TREBUIE SA AVEM O OARECARE ORDINE PE FORUM PENTRU CA ACESTA SA FUNCTIONEZE, NU CREZI?
IN ORICE CAZ, AICI NIMENI NU ESTE MEDIC (DIN CATE STIU EU) PRIN URMARE NIMENI NU ITI POATE SPUNE DACA AI SA NU O ANUME CONDITIE MEDICALA. MAI MULTE PE ACEASTA TEMA VOM DEZBATE ATUNCI CAND SUBIECTUL LA CARE ALEGI SA SCRII O VA PERMITE.

TOATE CELE BUNE.
NU LUA ASA IN SERIOS VIATA, LA URMA URMEI ORICUM NU SCAPI VIU DIN EA!
ingrid.iulia
Prieten

Re: RETETA UNUI AN BUN - Pensionarea

Mesajde Virgil » Mar Mar 09, 2010 5:14 am

Noile reguli - Limita de vârstă este de 70 de ani, dar unii o vor dori la 80. :o

Având în vedere noua vârstă minimă de pensionare, sugerăm a se lua anticipat anumite măsuri, pentru ca toate firmele să poată supravieţui:

1. Transformarea scărilor existente în rampe cu mână curentă nealunecătoare;

2. Montarea barelor de sprijin în toalete, bare necesare, după intrarea cu un scaun cu roţi;

3. Înlocuirea tuturor telefoanelor cu aparate mai performante care că permită celor care au pierdut din auz, datorită vârstei, să amplifice volumul conversaţiei.

4. Creşterea dimensiunilor tuturor literelor din documentele imprimate pentru ca din acel moment să poată fi citite şi în viitorul apropiat;

5. Cumpărarea de lupe pentru citit mărire care vor fi distribuite angajaţilor;

6. Creşterea ecranului monitoarelor la 27 de ţoli;

7. Introducerea următoarelor tipuri de absenţe neplătite:

Ø Uitarea locului de muncă;

Ø Uitarea modului cum se lucrează;

Ø Lipsă de aer;

Ø Incontinenţa urinară;

Ø Dureri de spate;

Ø Participarea la funerariile colegului care urma să se pensioneze.

8. Montarea la fiecare masă de lucru a dispozitivelor port-baston;

9. Deşteptător individual pentru cazurile de somn apărut în timpul zilei;

10. Mărirea literelor la toate calculatoarele;

11. Instalaţia unui UTI Geriatric de ultimă generaţie

12. Creşterea aşa numitului 'time-out' pentru închiderea uşilor liftuluio, încercând a obţine o imagine despre agilitatea locomotorică a angajaţilor încă existenţi;

13. Achiziţionarea de dulapuri pentru scutece şi medicamente, folosite de angajaţi;

14. Interzicerea, în vestiarele noilor angajaţi, a oricărei activităţi care poate provoca un atac cartdiac sau este contra regulii de pacemaker al colegului care participă şi este de o vârstă mai avansată;

15. Crearea unor exerciţii fizice destinate, celor de vârsta a treia şi a patra;

16. Revizuirea evaluării angajaţilor, incluzând punctul intitulat 'Amintirea semnului', cale prin care angajatul ne prezintă rapid, termenii legali de care îşi mai aminteşte, pentru acest punct se acordă nota maximă;

17. Modificarea dispoziţiilor privind cererea de pensionare: Includere unei minute, în locul certificatului de deces. :lol: :lol: :lol:
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Înapoi la SĂ MAI ŞI RÂDEM