Caricatura zilei, a lunii, a anului...

Imagine
Scrieţi sugestiile voastre referitoare la site şi forum . Ce să excludem, ce să mai adăugam. Orice idee e binevenită !

Moderator: Virgil

Caricatura zilei, a lunii, a anului...

Mesajde Virgil » Vin Oct 24, 2008 11:44 am

Servus
Râsul - plânsul!
Toate cele bune

Imagine
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde anca26cris » Sâm Oct 25, 2008 7:11 am

Foarte tare! FELICITARI!
anca26cris
Amic

Mesajde Virgil » Dum Oct 26, 2008 10:36 pm

Servus anca26cris
Mulţumesc pentru felicitări dar, nu asta urmăream. Petru, a apreciat şi el caricatura şi îmi spunea că dacă aştept să se râdă, locul acesteia ar fi la rubrica: „Să mai râdem” , dar eu nu urmăream să se râdă. Incercam să trezesc din apatie, utilizatorii acestui forum. Forumul suferă deja de lipsa de comunicare. Este bine ca administratorul nu permite celor câteva sute de noi înregistraţi să posteze mesaje. Ar fi fost, o revărsare de link-uri cu reclame şi invitaţii, care nu îşi au locul pe acest forum. Ideea, deci, era de a trezi dorinţa de comunicare! De a ne demonstra că suntem încă în stare să purtăm o discutie, să acceptăm sau să criticăm un subiect. Nimic mai mult. Oare mai este posibil?
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde evelina_claudia6 » Lun Oct 27, 2008 6:34 pm

Ai dreptate Virgil,parca din ce in ce suntem tot mai putini cei care mai dam un semn de viata.Intradevar a venit toamna si cu ea si problemele de sanatate dar cred ca avem si zile mai bune si atunci putem macar un"BUNA ZIUA "sa scriem,sa stim ca mai exista si ca nu ne-au "parasit",sa ne fereasca D-zeu de inca o intamplare ca asta.Mai ni sa intamplat sa auzim si atunci foarte tarziu.Ni sa oferit prin acest forum posibilitatea de a comunica uni cu altii,de a putea afla noutati despre evolutia bolii si lista ar fi mare.Mie mi se pare un lucru extraordinar,pacat ca nu vad si alti acest lucru.

SANATATE TUTUROR :!:
evelina_claudia6
Prieten

Mesajde alka » Mar Oct 28, 2008 12:37 pm

Buna tuturor! Eu cred ca scriu si au nevoie de forum cei care sunt acasa si cunosc deja "numele" fiecarui forumist. Comunicarea de pe forum ne imbogateste f. mult. Numai sanatate tuturor!
alka
Prieten

Mesajde Virgil » Mar Oct 28, 2008 12:54 pm

Servus Evelina
Ai perfecta dreptate, comentam cu Petru Dănilă de sincopa în care se găseşte forumul. El sublinia ca multi din vechii utilizatori au renuntat să mai scrie. Mă întrebam daca, temele nu au devenit cumva prea plictisitoare, dar nimeni nu vine cu o propunere concretă. Este o abundenta de utilizatori, dar toti stim, cine sunt acestia. Dar cum traim în democratie, fiecare se înscrie unde vrea. Sa urmarim evolutia lucrurilor.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde Virgil » Mar Oct 28, 2008 4:07 pm

Servus
M-am exprimat greşit. Să nu ne mulţumim numai cu urmăritul lucrurilor, de la distanţă. Să încercăm să ne punem în valoare caltăţile. Toţi dintre noi avem încă, calităţile necesare postării unui mesaj pe forum. Să avem curajul şi să-i lăsăm pe ceilalti, fără supărare, să aprecieze conţinutul mesajului transmis.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde evelina_claudia6 » Mar Oct 28, 2008 7:38 pm

Cei vechi au incetat sa mai scrie, iar noi sunt multi care nu au nici o legatura cu SM.Chiar citeam sa vad cine sa mai inscris si vad numai aiureli de nume si tari fara sa aiba vreun sens.Oare nu e nimeni care sa faca putina ordine printre ei?
evelina_claudia6
Prieten

Mesajde Virgil » Mie Oct 29, 2008 12:16 pm

Servus Evelina
Vom apela la administrator, sa-şi facă timp şi să cearnă lista de utilizatori.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde viky » Sâm Noi 08, 2008 4:05 pm

Ca sa vedeti ca eu sunt prezenta inca si continuu sa citesc si sa mai si scriu pe acest forum va rog sa-mi explicati si mie cum se trimit imagini pe forum.

GRAZIE!!!!!
viky
Prieten

Mesajde Virgil » Sâm Noi 08, 2008 5:21 pm

Servus Viky
Sigur noi, cei care au mai rămas încă activi aici pe forum ne bucurăm că eşti încă alături de noi. Mulţi dintre utilizatori activi, la început, au redus din motoare. Eu încă încerc, să găsesc o explicaţie. Am solicitat opinii, păreri de a ieşi din apatia, care bântuie forumul. Încercările mele s-au lovit de un zid, dar nu voi renunţa! Am să-l rog pe Petru Dănilă să ia legatura cu tine, să-ti explice. El a învăţat pe mulţi, este doctor în această arie.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde Ella » Dum Noi 09, 2008 10:00 am

Buna dragii mei!
Imi cer mii de scuze pt ca nu am mai postat de mult pe forum.Am intrat si am citit ce ati scris voi dar...nu stiu ce se intampla cu mine m-am blocat! :cry:Sper sa imi revin din amorteala asta cat de curand si sa pot comunica in continuare cu voi.
Sanatate multa!
Ella
Prieten

Mesajde evelina_claudia6 » Dum Noi 09, 2008 5:22 pm

BUNA VIKY,

Daca cauti pe prima pagina la jocuri de cuvinte ai sa vezi ca DORA a aratat ceva care te-ar putea ajuta cum sa postezi poze pe forum.
Dar asa cum a spus si VIRGIL,PETRU este cel care te poate invata cel mai bine,datorita lui stim multi sa postam pozele.

SANATATE TUTUROR :!:
evelina_claudia6
Prieten

Mesajde dpocht » Mar Noi 11, 2008 10:25 pm

nici eu nu am incetat sa va citesc, mai rar ce-i drept.
Am schimbat si tehnologia de navigare (nu va luati IPHONE ) dar am revenit la vechea dragoste.
Motivul real; m-am certat cu Doamna SM si am decis sa o ignor in totalitate. Si am eliminat tot ce era legat de SM de la ultima lovitura pe care mi-a dat-o cu o frumusete de vedere dubla.

Acum a trecut, promit sa scriu despre asta.
dpocht
Prieten

Mesajde NICOLE » Mie Noi 12, 2008 11:06 am

Salutare tuturor!
E drept ca nu am mai scris de mult dar de urmarit v-am urmarit. Dar asa de ocupata ce am fost vara asta :D :) : vizite la doctori (si neurolog si cardiolog), o internare (pt reevaluare), un sejur la Techirghiol (unde a fost foarte frumos, insa fara rezultate notabile ale tratamentului), o intilnire cu colegii de facultate dupa 25 de ani :!: de la absolvire. Ceea ce regret este ca am ratat intilnirea cu voi din septembrie, toti posibilii mei insotitori fiind prinsi in activitati imposibil de aminat. Dar acum, lucrurile s-au mai linistit si sper ca voi fi mai activa.
Toate cele bune
NICOLE
Amic

Înapoi la SUGESTII ŞI RECLAMAŢII