Seminar National SM 2007

- Asteptăm din partea voastră gândurile bune sau mai puţin bune despre comunitatea SM
- Mesaje de interes naţional

Moderator: SSMR

Seminar National SM 2007

Mesajde Petru Dănilă » Joi Iul 12, 2007 9:12 am

SOCIETATEA DE SCLEROZĂ MULTIPLĂ DIN ROMÂNIA

INVITAŢIE

Societatea de Scleroză Multiplă din România are plăcerea de a vă invita la cea de a IV –a ediţie a “Seminarului Naţional SM” organizat în perioada 14 - 16 septembrie 2007 în staţiunea Calimăneşti-Căciulata, din jud. Vâlcea, la Hotel Oltul.

Acest eveniment este destinat persoanelor cu scleroză multiplă şi membrilor familiilor acestora.

DETALII ORGANIZATORICE:

Teme de discuţii: 1. Informaţii de bază pentru noul diagnosticat; 2. Actualităţi în scleroza multiplă – tratamente şi reabilitare; 3. Noutăţi legislative – implicare şi participare; 4. Eu, familia mea şi locul meu de muncă.

Eligibilitate şi costuri: Recomandăm înscrierea persoanelor afectate de SM cu un nivel bun de mobilitate deoarece SSMR nu poate oferi servicii de asistenţă personală. De asemenea, au prioritate persoanele nou diagnosticate şi care participă pentru prima oară la acest eveniment.

Taxa de participare la acest evenimet pentru persoanele cu SM este de 30 lei şi pentru însoţitori este 200 lei (RON)

Numarul total de locuri este 150. Serviciile care se oferă sunt: cazare: vineri şi sâmbătă; masă: vineri cină; sambătă - mic dejun, prânz şi cină; duminica – mic dejun, prânz; transportul nu este inclus.

Accesibilitatea hotelului este medie, oferind baie în cameră şi lift.

Detalii despre accesul la Călimăneşti-Căciulata le aflaţi la numărul gratuit 0800 800 044.

ÎNSCRIERE şi alte informaţii: Aşteptăm înscrierea dumneavoastră apelând numărul gratuit Help Line SM – 0800 800 044, până la data de 15 august 2007. Taxa de participare se plăteşte la SSMR în contul RO 66 RZBR 0000 0600 0050 6418 deschis la Banca Raiffeisen – Sucursala Oradea. Plata taxei de participare garantează prezenţa dumneavoastră la acest eveniment şi o puteţi plăti până la 01.09.2007.

Pentru mai multe informaţii puteţi suna la Help Line SM 0800 800 044.

Vă aşteptăm cu drag!
Ultima oară modificat de Petru Dănilă pe Mar Sep 18, 2007 3:23 pm, modificat 1 dată în total.
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Raspuns invitatie Seminar

Mesajde micha » Vin Aug 10, 2007 1:28 pm

Buna ziua !
Ma numesc Iamandi Mihaela , sunt din Ploiesti, am 34 ani, sunt diagnosticata cu SM de 13 ani si as vrea sa particip la Seminarul din septembrie de la Caciulata.
Precizez ca nu am mai participat niciodata la un asemenea Seminar si as fi tare interesata.
Daca puteti va rog sa considerati acest mail ca o inscriere pentru Seminar. Taxa de inscriere o voi achita zilele urmatoare. Va multumesc!
Iamandi Mihaela
micha
Nou venit

Mesajde Petru Dănilă » Vin Aug 10, 2007 3:05 pm

Buna Michaela.
Mai sus este un anunt.
Suna la telefon 0800 8000 44 sau trimite un e-mail la office@smromania.ro daca vrei sa te incrii pentru Seminar.
Succes !
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Înapoi la ORGANIZAŢIA NATIONALĂ