Rev.Columna, Seminarul Nat.de S.M, Sibiu- 2010

- Asteptăm din partea voastră gândurile bune sau mai puţin bune despre comunitatea SM
- Mesaje de interes naţional

Moderator: SSMR

Rev.Columna, Seminarul Nat.de S.M, Sibiu- 2010

Mesajde ane » Mie Aug 04, 2010 3:09 pm

Multumesc pentru Revista SSMR din Romania, COLUMNA, nr.aprilie-iunie 2010.
Ane
ane
Prieten

Re: Rev.Columna, Seminarul Nat.de S.M, Sibiu- 2010

Mesajde auryc14 » Lun Sep 27, 2010 12:43 pm

Seminanarul de anul acesta de la Sibiu,in opinia mea .a fost f reusit.Eu personal nu inteleg de ce nici cu ocazia asta ,nici la seminariile anterioare nu a fost invitata presa...ca ziare, ca televiziuni locale...ceva orce.Cred ca ar trebui mai mult mediatizate intalnirile de acest gen,pt comunitatea noastra si nu numai.Cautam azi o stire..sau orce despre seminar pe net,si nu gasesc nimic.
Sa nu uitam ca procent mare din comunitatea noastra ,date fiind conditiile , limitari fizice...interactioneaza f mult pe net,ori pe net nu se gaseste mai nimic despre genul acesta de intalniri...nici poze nici inregistrari...nici detalii .
Sper din suflet sa remediem asta in viitor,pt ca , chiar avem un handicap in privinta mediatizari.
auryc14
Amic

Mesajde Administrator » Lun Sep 27, 2010 5:13 pm

Buna ziua,

Presa a fost invitata la seminar si de acest aspect s-a ocupat tanara Eliza Panciu din Sibiu, care colaboreaza foarte bine cu presa sibiana in cadrul muzeului la care lucreaza. S-au trimis invitatii de presa pentru deschiderea evenimentului, si apoi s-au trimis si comunicate de presa. Doar ca, pentru presa, lucrurile bune nu conteaza. Asa mi-a spus si o doamna reporter de la ProTV Sibiu, de care am fost sunata pentru Fly for MS, ca nu crede ca vor fi interesati cei de la Bucuresti de evenimentul nostru, dar daca la acest eveniment s-ar fi intamplat ceva ingrozitor, presa ar fi fost acolo.
"the good news is no news" este vorba unui mare ziarist roman, pe care am auzit-o la conferinta de incheiere a misiuni USAID in Romania.

Toate cele bune,
Claudia Torje
Administrator
Site Admin
Site Admin

Mesajde evelina_claudia6 » Lun Sep 27, 2010 6:11 pm

Asa cum scrie mai sus presa a fost invitata,iar cei de la SSMR.au incercat sa faca mai mult si in privinta proiectului Fly for MS pentru a face cunoscuta boala noastra si a arata celor care ne ignora ca existam si noi si ca facem parte din lumea lor.
Cineva din conducerea SSMR-lui va incerca probabil in urmatoarele zile sa scrie cate ceva despre acest Seminar care a avut loc la Sibiu,unde gazda ne-a fost D-na DOINA DOBROTA,iar ghid in acest frumos oras ne-a fost sotul si baiatul dansei.
Le multumesc inca o data pe aceasta cale atat lor cat si celor din Asociatia SM.SIBIU pentru interesul cu care sau straduit sa ne fie o gazda perfecta.
In revista COLUMNA care este citita si de cei care probabil nu au internet,sigur se va scrie despre tot ce sa discutat in cadrul Seminarului.
Azi cred eu ca era totusi prea devreme pentru reprosuri la adresa celor care spui ca ar fi trebuit sa scrie despre seminar.
Sa nu uitam ca oboseala isi spune cuvantul.

SA FIM INCREZATORI IN NOI!
evelina_claudia6
Prieten

Mesajde auryc14 » Joi Sep 30, 2010 11:16 am

Da multumesc am gasit cate ceva.
http://208.109.170.45/wordpress/?p=605
auryc14
Amic

Mesajde ane » Vin Oct 01, 2010 6:29 am

Imagine
Din ce se vede de pe Forum(pentru cei care nu au fost la Sibiu)si comentariile aferente , a fost o reusita!
Felicitari SSMR & Co!
ane
Prieten

Mesajde Petru Dănilă » Vin Oct 01, 2010 9:57 am

Poze, poze, poze ... mai clare sau mai neclare dar toate amintiri bune.

Imagine

Imagine

Imagine
Andrei Floroiu initiatorul Fly for MS ne-a spus cateva cuvinte

Imagine

Prin stradania Doinei Dobrota am avut parte de un program artistic
Imagine
"Junii Sibiului" la seara festiva a Seminarului

Imagine
Dansuri germane

Curajosii au vizitat Centrul istoric si unele muzee avand drept ghizi pe Doru si Paul Dobrota
Imagine

Imagine
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Mesajde Ciresnescu Dan » Vin Oct 01, 2010 4:02 pm

OFF ! Mi-e ciuda pe toata presa . Oare de ce doar crime, scandaluri, politica preversa etc.etc prezinta interez ?! Doamne unde si cat de jos am ajuns .
De multe ori constientizez ca internetul este bun ca expune orice insa nu poate civiliza , oricat de mult se vrea aceasta.
Nu reprezentam interes la public, si sa stiti ca si multe alte aspecte cotidiene din cultura, economie,din viata sociala nu sunt reliefate in presa,spre Opinia Publica.
Poate cea mai mare iluzie a noastra ,in general vorbind ne amagim ca am reusit sa avem Societate Civila. Mai sunt foarte multe de facut sa ajungem sa avem asa ceva.
Slava Domnului ca incercam . Ma bucur ca macar de pe acest Forum aflam cate ceva si multumesc celor care posteaza ! Va admir si va respect !
Ciresnescu Dan
Amic

Înapoi la ORGANIZAŢIA NATIONALĂ