ANUNŢURI

- Asteptăm din partea voastră gândurile bune sau mai puţin bune despre comunitatea SM
- Mesaje de interes naţional

Moderator: SSMR

Re: ANUNŢURI

Mesajde luigigi » Mar Iun 22, 2010 8:03 am

BUNA DIMINEATA LA TOATA LUMEA DE PE FORUM.PENTRU cei CE CARE DORESC SA ACUMULEZE BANI PENTRU ASOCIATIE SAU FUNDATII CONSTITUITE legal IN BAZA LEGII 21 ,VIN CU O PROPUNERE CARE MI SE PARE VIABILA.Eu deja sunt in derulare cu aceasta actiune.DISTRIBUITI PERMISE DE PESCUIT,DE LA A.N.P.A.MODALITATEA DE LUCRU ESTE UN PIC SIMPLA PENTRU UNII DAR NU ASA DE GREA PENTRU ALTII CARE DORESC SA AIBA SI SUCCES.(pentru pescari este normala adica rabdare)AM SA ATASEZ Pagina de la ANPA cu informatiile despre aceasta lucrare.
http://www.anpa.ro/index.php?v=stire&id=48
Anunţ important
Incepand cu data de 11.03.2010 Agentia Nationala pentru Pescuit si Acvacultura emite nominal premise de pescuit recreativ-sportiv prin filialele regionale catre Asociaţiile de pescari sportivi legal constituite şi inscrise in Registrul unic de evidenţa a asociaţiilor de pescari sportivi conform Deciziei nr. 86/06.04.2010

Descarca decizia nr.86 obligatoriul ,aici este cheia.

LA CIRCUITUL DOCUMENTELOR ARTICOLUL 2-4,VA INDICA CE TREBUIE SA FACETI PRACTIC.ARTICOLUL 2 NE DA DREPTUL SA DISTRIBUIM PERMISE,IAR ARTICOLUL 4 CE ACTE SI PASII CARE TREBUIE URMATI.PENTRU MINISTERUL MEDIULUI ,FACETI CERERE PENTRU ELIBERARE CU NEGATIE IN BAZA CODULUI CAEN CARE SPUNE DESPRE ASOCIATII CU CARACTER UMANITAR .SI ASISTENTA LA DOMICILIU fara cazare.NR ESTE 8532 care o depuneti la sucursala de Mediul din orasul Dumneavoastra.Deci nu trebuie sa depuneti cererea la Bucuresti..Sper sa ma misc repede sa pot pune in aplicare acest mecanism,care aduc fonduri pentru Fundatie.iar pentru cei pasionati de acest hobyi -pescuitul, sa nu mai umble dupa permis,pentru ca pentru persoanele cu handicap sau pensionare tot este gratuit.Asa ca ne facem un serviciul legal constituit.Cititi Ord.86 din Regulamentul ANPA.
Am vorbit la A.N.P.A. si mi-a confirmat cele spuse mai sus.Cind aveti de la Min.Mediului Cererea cu negatie trimiteti actele la Fax.021 332 61 32 pentru aprobare.Dupa ce primiti aprobarea, puteti sa luati de la Sucursala din teritoriul Permisele de pescuit A.N.P.A..Mult succes. O zi buna tuturor.
luigigi
De'al casei

Anterior

Înapoi la ORGANIZAŢIA NATIONALĂ