DIALOG !!!

- Asteptăm din partea voastră gândurile bune sau mai puţin bune despre comunitatea SM
- Mesaje de interes naţional

Moderator: SSMR

DIALOG !!!

Mesajde Virgil » Sâm Mar 28, 2009 7:29 pm

Servus

M-am gândid ca în această rubrică, să deschidem o nouă temă de discuţii. Temă, în care, să putem adresa întrebări societăţii naţionale şi să aşteptăm eventualele răspunsuri, de la reprezentanţii acesteia. Este adevărat că SSMR este o federaţie şi că ea nu reprezintă direct bolnavul, dar ea editează revista şi administrează pagina de internet, implicit forumul, deci are o legătură cu bolnavul de SM.
Practic, întrebările puse trebuie să se refere doar la revistă şi la pagina web, despre alte subiecte ne vom adresa, strict, asociaţiilor locale.
Tot în această temă, cei din administraţia societăţii, ar avea posibilitatea să ne şi informeze, dacă nu o vor face pe pagina oficială, de acţiunile întreprinse de societate şi de cele pe care ea şi-le propune.

Toate cele bune
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde Ella » Dum Mar 29, 2009 4:16 pm

Buna,ma bucur Virgil ca ai deschis aceasta tema.Vreau sa intreb cum pot primi revista Columna? Sant inscrisa in baza de date SSMR Oradea si la Bucuresti dar nu pot merge la fiecare intalnire SM ca nu locuiesc in Buc. si ma intereseaza revista pt informatiile si sfaturile publicate. Va multumesc!
Sanatate multa!
Ella
Prieten

Mesajde laura.teseleanu » Mie Apr 01, 2009 10:07 am

Revista Columna o primim de cand ne-am inregistrat, dar ce facem la Constanta, nu am auzit sa se fi intalnit cineva, candva, undeva..................
laura.teseleanu
De'al casei

Mesajde Petru Dănilă » Joi Apr 02, 2009 3:26 pm

Tu esti in contact cu cei din Constanta ca sa poti avea informatii despre diverse actiuni?
De exemplu asociatia in Constanta a adus zeci de bolnavi la Seminariile SM de la Vatra Dornei (2006), Calimanesti(2007) si Baile Felix (2008) .

Iti spun din experienta ca este dificil sa anunti sau sa informezi 30-50 de persoane mai ales ca nu poti sti daca sunt interesate sau nu.
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Mesajde laura.teseleanu » Vin Apr 03, 2009 11:15 am

Recunosc ca nu am luat legatura, dar o sa sun.
Eram nedumerita pentru ca in mai toate orasele bolnavi se intalnesc totusi si se anunta si pe forum.
laura.teseleanu
De'al casei

Mesajde Virgil » Vin Apr 03, 2009 12:03 pm

Servus Laura
Ideal ar fi fost dacă schimburile de idei legate de asociaţia de SM din Constanţa s-ar fi desfăşurat în forum, la rubrica organizaţii locale. Asociaţia din Constanţa, există de câţiva ani buni, dar încă nu are un topic în acea rubrică. Crezi, că vei reuşi să găseşti pe cineva interesat, în înfiinţarea topicului SM Constanţa?
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde laura.teseleanu » Vin Apr 10, 2009 9:42 am

Nu am reusit inca sa sun, la domnisoara mea la liceu nu s-a infiintat inca asociatia de parinti si de aproape o luna alerg la liceu , la notar si pe unde mai este nevoie ca sa putem sa ne desfasuram activitatea in sprijinirea copiilor (asta cand nu sunt la serviciu sau la cursuri).Cum ma eliberez putin o sa i-au legatura cu asociatia locala. Cat despre cineva interesat de infiintarea topicului SM Constanta nu stiu, sunt asa de multe in care deja sunt implicata legat de activitatile copiilor, cu toate ca ma intereseaza foarte mult si boala sotului nu imi dau seama ce implica infiintarea acestui topic.
laura.teseleanu
De'al casei

SOLICITAREA UNEI INFORMAŢII

Mesajde Virgil » Dum Apr 12, 2009 9:10 pm

Servus Ela
Imi pare rau ca nu ai primit un răspuns clar, de la SSMR, asupra modului de a beneficia de revista Columna. Din spusele tale am înţeles că, deşi eşti în baza de date, tot nu primeşti revista. Din nefericire nu eşti singura. Vom mai solicita încă o dată o explicaţie.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde Ella » Vin Apr 17, 2009 7:06 pm

Buna seara Virgil,din nefericire nu am reusit sa mai vorbesc la Oradea si mie imi pare rau ca nu am primit nici un raspuns!!!O sa mai asteptam sa vedem pana la urma cum putem primi revista Columna.
Sanatate multa!
Ella
Prieten

Mesajde evelina_claudia6 » Sâm Apr 18, 2009 2:41 pm

BUNA,
Ma alatur si eu celor care nu au mai primit revista.Eu personal nu am mai primit din iunie'08si cand am sunat la Oradea au spus ca mi-au trimis-o.Hai ca nu primeam una dar au fost cam multe si nu cred ca sau pierdut pe drum.Am mai scris despre faptul ca nu am primit revista dar observ ca cei interesati nu se implica.Mai asteptam ca suntem invatati sa asteptam asa cum asteptam medicamentul minune.

SA FIM INCREZATORI IN NOI!
evelina_claudia6
Prieten

Revista COLUMNA

Mesajde dragos_zaharia » Sâm Apr 18, 2009 6:54 pm

Buna,

In legatura cu problema revistei COLUMNA va pot furniza un raspuns oficial; din partea CD SSMR.

In ultima sedinta CD al SSMR am hotarat ca revista COLUMNA o vor primi doar bolnavii inscrisi intr-o asociatie locala. Daca in judetul unde sunteti nu exista organizatie membra SSMR veti primi in continuare revista daca sunteti in baza nationala SSMR

In legatura cu ultimul numar COLUMNA pe 2008 ne cerem scuze daca nu a ajuns la dumneavoastra dar din motive tehnice calculatorul pe care era stocat informatia cu baza nationala sa stricat chiar dupa ce au fost listatele adresele pentru a fi puse plicurile la posta. In aceste conditii a trebuit sa luam decizia sa nu mai trimitem nici o revista pentru a putea recupera baza de date pierduta. Adresele erau doar pe plicurile care erau deja pregatite pentru posta. Primul numar de pe 2009 care iese de la tipografie dupa Paste va pleca cat de curand catre voi iar in plic am luat decizia sa fie si ultimul numar de pe 2008

Oricum de anul acesta va mai primi revista doar cine va plati un abonament de 10 lei pe an pentru cele 4 numere.

Membrii organizatiilor locale vor primi revista in continuare in mod gratuit

Dragos Zaharia
Membru CD SSMR
Presedinte Asociatia SM SPEROMAX ALBA
dragos_zaharia
Echipa Reţea SM
Echipa Reţea SM

Mesajde Ella » Mar Apr 21, 2009 9:44 am

Hristos a inviat! Va multumesc pentru raspuns.Nr.4 al revistei Columna,am avut norocul sa il primesc cand am fost la intalnirea SM la Bucuresti dar nu stiu cand mai pot merge la Bucuresti! Primul Nr.Columna 2009 a aparut?
Sanatate multa!
Ella
Prieten

Numarul 1 pe 2009 al revsitei Columna

Mesajde dragos_zaharia » Mar Apr 21, 2009 12:00 pm

In ceea ce priveste nr 1 al revistei Columna pe anul 2009 el inca nu a aparut. Acum este la tipografie si cat de curand va ajunge la noi

Sunteti inscrisa in asociatia locala de la Bucuresti ceea ce garanteaza faptul ca veti primi in continuare revista Columna gratuit acasa prin posta. Trebuie sa intelegeti ca ultimul numar pe 2008 a fost distribuit prin asociatiile locale pentru ca au existat probleme cu baza de date

Dragos Zaharia
Presedinte Asociatia SM SPEROMAX ALBA
dragos_zaharia
Echipa Reţea SM
Echipa Reţea SM

Mesajde evelina_claudia6 » Mar Apr 21, 2009 1:59 pm

MULTUMIM PENTRU RASPUNS.
IL ASTEPTAM DE MULT.

SA FIM INCREZATORI IN NOI!
evelina_claudia6
Prieten

Mesajde Ella » Joi Apr 23, 2009 7:26 am