IAŞI 2008

- Asteptăm din partea voastră gândurile bune sau mai puţin bune despre comunitatea SM
- Mesaje de interes naţional

Moderator: SSMR

IAŞI 2008

Mesajde Virgil » Dum Noi 02, 2008 4:58 pm

Servus

Stirea nu este foarte recentă, dar este interesant de aflat, că totusi şi în România există o oarece activitate legata de boala de SM. Deci:
Societatea de Neurologie din România
Universitatea de Medicină şi Farmacie „Gr.T.Popa” Iaşi
Clinica de Neurologie – Spitalul Clinic de Recuperare Iaşi
Organizează cea de a III-a CONFERINŢĂ NAŢIONALĂ de SCLEROZĂ MULTIPLĂ CU PARTICIPARE INTERNAŢIONALĂ
IAŞI 09 – 11 OCTOMBRIE 2008

Asta a fost stirea. Societatea natională de SM a fost şi ea prezentă prin reprezentanţii ei. Sigur în paginile revistei Columna vom citi mai multe amănunte despre modul cum a decurs această conferinţă şi despre ce s-a discutat. Sau poate vom citi chiar aici în această rubrică.
Toate cele bune
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde Virgil » Lun Noi 24, 2008 7:48 pm

Servus

A trecut mai bine de o lună, dar nu ne povesteste nimeni nimic, nici măcar succint, despre evenimentul care a avut loc la Iasi. În revistă nu a apărut nici-un articol despre acest suniect.
Să solicitam, celor care au fost prezenti, din partea SSMR-ului, să ne povesteasca despre modul în care a decurs această conferinţă. Cu atât mai mult, cu cât scleroza multiplă, a fost tema principală, acestei conferinte naţionale. Acest forum este destinat, nu numai discuţiilor dintre utilizatori şi comentarea diverselor teme, ci în primul rând, pentru căutarea de informaţii.
Sigur, o mare parte a bolnavilor de SM, ar fi interesaţi să afle ce s-a discutat acolo, despre noutăţile şi activitătile din ţară, legate de această boală. Vom aştepta!

Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde Virgil » Mar Dec 09, 2008 9:23 am

Servus
Neoficial am aflat, că un articol despre Conferinţa Naţională de la Iaşi, va aparea în următorul număr al revistei Columna. Este în regulă. Mai bine mai târziu, decât niciodata. Aşteptăm cu interes, ştirile despre modul, cum s-a desfăşurat această conferinţă şi concluziile la care s-a ajuns.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde Virgil » Sâm Ian 24, 2009 2:50 pm

Servus
În final, se poate citi despre conferinţal care a avut loc la Iaşi, în octombrie anul trecut, din paginile revistei. De ce a trebuit să se aştepte atâta timp, rămâne un mister. Cred că, de acest eveniment trebuia să aflăm de pe site-ul www.smromania.ro. Era un eveniment deosebit şi trebuia scos în evidenţă. Dar e bine şi acum, conform principiului mai bine mai târziu decât niciodată.
Toate cele bune
Virgil
moderator

Mesajde fanel » Lun Ian 26, 2009 10:15 am

V irgil distanta dintre cele doua locatii este mare :oops:
bafta si speranta
fanel
Prieten

Înapoi la ORGANIZAŢIA NATIONALĂ