SLA(scleroza laterala amiotrofica) sondaj

- Legături spre autorităţi, alte organizaţii sau site-uri de interes

Moderator: Virgil

SLA(scleroza laterala amiotrofica) sondaj

Mesajde mirela1990 » Mie Noi 24, 2010 9:36 pm

Rezultate sondaj: Asociatie de scleroza laterala amiotrofica

23/11/2010

Acest sondaj a fost creat pentru a vedea daca familia celor care sufera de aceasta boala ar dori sa se infiinteze o asemenea asociatie la noi in tara.

http://www.petitieonline.ro/sondaj-s19811050.html
mirela1990
Nou venit

Re: SLA(scleroza laterala amiotrofica) sondaj

Mesajde Petru Dănilă » Lun Ian 10, 2011 10:48 am

Mirela, mii de scuze ca iti raspund asa tarziu.
Iti urez bun venit pe forum. Cu toate ca SLA este diferit de SM, eu cunosc bine afectiunea si pot spune ca multe dintre manifestarile SM sunt asemanatoare cu cele ale SLA. Pe acest forum nu mai sunt alte persoane cu SLA dar sunt membri cu alte afectiuni, membri care sunt interesati de probleme generale pe care le abordeaza forumul, cum ar fi Legislatie, probleme pshihologice, etc.

Bolnavii de SM sunt putini , raportat la populatie, iar SLA este si mai putin raspandita. Aceasa este cred, principala cauza ca nu s-a reusit infiitarea unei organizatii nationale de SLA.

In prezent, cred ca, trebuie sa va cunoasti in primul rand pe net, sa aveti legaturi permanente si sa participati la forumuri dedicate persoanelor cu handicap. Sunt si organizatii locale care isi propun sa se ocupe de persoanele cu handicap in general.

Iti recomand un forum general unde scriu si persoane cu SLA - http://www.prostemcell.ro/forum.html

Cred ca , cel mai important efect al legaturilor cu alte persoane cu aceeasi afectiune ca tine, ese sentimentul ca nu esi singur. Dar si contactul cu alte persoane bolnave cronic, sau alte persoane cu handicap este util.
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Înapoi la LINK-URI UTILE