Oare n-am putea sa creiem un club?

- Vrei să ne ajuţi ca voluntar? Ai idei pt obţinerea de fonduri ? Scrie-ne aici !

Moderator: Virgil

Oare n-am putea sa creiem un club?

Mesajde degetar » Mar Mar 25, 2008 12:29 pm

Eu nu am sm. Dar am tetrapareza spastica.Am placerea sa ma fii inscris pe acest forum pentru ca sunt multe de discutat si comunicarea intre noi este foarte utila. Am sa va dau si alta perspectiva a discutiei noastre. V-am gasit intamplator de pe alt sitte intregation. Dar mai inainte,primeam revista IMPREUNA a lui Aurel Burcea din Teleorman.Dadusem acolo un anunt .Vreau sa-mi gasesc o prietena ....Am primit cateva scrisori de raspuns....Si uite asa am o intrebare pentru acest forum. Am aflat de 2 femei,fete. Sunt din jud. Mehedinti. Mobilizate la pat.Au gradul 1. Astfel am o problema de constiinta. Navigam pe net, accesam multe pagini ,etc etc. Dar oare ce putem face pentru semenii nostrii ce n-au calculator si sunt izolati total? Oare n-am putea sa creiem un club?Sa dam adresa postala si sa raspundem prin scrisori semenilor nostrii.Nu pretind ca ar fii usor si simplu. Dar daca nu noi ,atunci cine sa ne intealeaga?Haideti va rog frumos sa ne gandim la o solutionare.Uneori si intentia conteaza.
Cu respect degetar
degetar

Mesajde Petru Dănilă » Mie Mar 26, 2008 11:48 pm

Fi binevenit Degetar !
M-am gandit ca aici ar fi locul cel mai potrivit pentru discutia pe care o deschizi.

Este o realitate cruda faptul ca accesul la internet inca este dificil pentru multe persoane . Ori netul face usoara comunicarea , lucru de care au nevoie mare cei care au o mobilitate grea.

O actiune destinata scoaterii din izolare, socializarii si contactului uman, se incadreaza in conceptul VREU SA AJUT, pentru ca nu conteaza cati bani primeste sau are cineva daca este singur si uitat de toti.

Ideea ta cu clubul este de luat in seama si merita studiata.

Sa vedem ce idei reusim sa gasim in solutionarea realizariii efective a clubului. Niste probleme de spatiu, locatie, accesibilitate , personal, voluntari, cer toate solutii .
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Mesajde Teofana » Joi Mar 27, 2008 7:56 am

Am putea ajuta mai bine daca am scrie localitatea de unde suntem
Ultima oară modificat de Teofana pe Vin Apr 25, 2008 12:17 pm, modificat de 2 ori în total.
Teofana
Preocupat

eu sunt din panciu dar totusi inca ma descurc

Mesajde moreno » Joi Mar 27, 2008 8:47 am

Teofana scrie:Ma gandeam, daca e cineva din Focsani care sufera de acesta boala, imi poate scrie pe privat. Eu pot merge si eventual asi putea ajuta, la cumparaturi, daca se deplaseaza greu pot ajuta la mici plimbari in wekenduri si altele de genul acesta. Astazi esti tu frate in impas, maine pot fi eu!
moreno
Nou venit

Înapoi la VREAU SĂ AJUT !