Campanie publicitara

- Vrei să ne ajuţi ca voluntar? Ai idei pt obţinerea de fonduri ? Scrie-ne aici !

Moderator: Virgil

Campanie publicitara

Mesajde Petru Dănilă » Lun Dec 17, 2007 10:10 am

SSMR si organizatiile locale se vor implica intr-o campanie pentru constientizara opiniei publice asupra sm.

Avem nevoie de persoane dispuse sa se implice in aceasta campanie.

Firma de publicitate Saatchi and Saatchi s-a oferit sa ajute si sa ne execute materiale profesionale.

Campania Inainte si Dupa isi propune sa contribuie semnificativ la constientizarea opiniei publice privind scleroza multipla, o boala cronica neurologica. Au fost multiple situatiile in care populatia a confundat acesasta boala cu una de natura psihiatrica. Acest lucru este ingrijorator din perspectiva pacientului cu SM, imaginea acestuia fiind serios alterata.

Avem increderea ca atunci cand semenii nostrii vor sti mai multe despre sm ne vor intelege mai bine.

Detalii despre cum puteti fi de ajutor puteti afla la tel 0800 8000 44 sau mail office@smromania.ro
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Mesajde dara_24 » Mar Dec 18, 2007 1:07 pm

As fi vrut sa va ajut din toata inima , problema e distanta !!

Va urez succes si mult curaj in campanie !!
viata trebuie traita zi de zi ca si cand ar fi ultima zi traita printre cei dragii !!
dara_24
De'al casei

Mesajde Petru Dănilă » Mar Dec 18, 2007 1:37 pm

Mulmumesc Dara !

Trebuie sa facem ceva pentru noi. Oamenii ne vor intelege numai daca vor sti despre noi. Prea multi se gandesc ca numai statul trebuie sa se ocupe de noi. Statul nu e in stare sa se ocupe bine de nimic.

Exista deschiderea necesara a celorlalti fata de noi. Chiar aceasta implicare gratuita a firmei de publicitate Saatchi and Saatchi ne arata asta.

Vom avea un mare castig daca oameni, colegii, familiile ne vor accepta asa cum suntem si ne vor intelege.
Petru Dănilă
Prieten

Mesajde Virgil » Vin Dec 21, 2007 3:45 pm

Servus

Am discutat cu unele persoane despre afisele, pe care firma ar vrea sa le editeze. Cred ca se face o confuzie, multi interpreteaza afisele ca fiind o interpretare a bolnavului de SM. Dar, eu nu am inteles, ca se urmareste acest lucru. Este doar o campanie de constientizare a opiniei publice asupra bolii de scleroza multipla. Ar insemna un efort deosebit sa incerci sa materializezi cele "1000 de fete" ale bolii si nu cred ca se vrea acest lucru. Ce este mai important este faptul ca se incepe sa se vorbeasca despre boala. Putandu-se apoi arata efectele diferite, de la individ la individ, pe care aceasta le produce, in timp.
Petru Danila a scris:" Avem increderea ca atunci cand semenii nostrii vor sti mai multe despre sm ne vor intelege mai bine." Ma alatur mesajului lui.
Toate cele bune
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde dpocht » Vin Dec 21, 2007 9:51 pm

o actiune binevenita.
Cu ce pot ajuta?
Dragos
dpocht
Prieten

Mesajde Petru Dănilă » Sâm Dec 22, 2007 9:37 am

Dragos, vom incerca sa facem aceasta campanie prin organizatiile locale si prin persoanele care vor sa fie langa noi.
Inca nu avem organizatii locale in toata tara, asa ca vom incerca sa acoperim restul tarii cu ajutorul voluntarilor.

Deoarece nu ai trecut la profil si nici n-am inteles din mesajele tale din ce oras esti nu-ti pot indica decat urmatoarele :
-Daca la tine in judet este o organizatie locala SM, te sfatuiesc sa iei legatura cu ei.
-Daca nu ai pe aproape nici o organizatie SM, vorbeste direct la Biroul national la telefonul sau mailul pe care le-am dat mai sus.

Un ajutor este oricand bine venit. Suntem o organizatie formata din persoane bolnave. Nu avem puterea sa angajam pe altii sa vorbeasca pentru noi asa ca, incercam noi, pe masura posibilitatilor noaste, sa ne gandim unul la altul si sa ne facem cunoscuti.
Mai vorbim .
Petru Dănilă
Prieten

Înapoi la VREAU SĂ AJUT !