Sfaturi juridice

- Vrei să ne ajuţi ca voluntar? Ai idei pt obţinerea de fonduri ? Scrie-ne aici !

Moderator: Virgil

asistenta juridica

Mesajde nichi » Joi Mai 24, 2007 9:39 am

Ma numesc Della Pupa Nicolo prietenii imi spun Nichi nu am SM ci tetrapareza spastica maladia Little sunt absolvent al Facultatii de drept al Universitatii Spiru Haret din Bucuresti sunt disponibil sa offer sfaturi cu caracter juridic celor ce au nevoie de ele sunt utilizator de fotoliu rulant si prieten cu vicentiu Nicolae Anghel
cu bine
Nichi :D
nichi
Nou venit

Mesajde Virgil » Joi Mai 24, 2007 11:09 am

Servus nichi
Bine ai venit in randurile noastre, este de apreciat gestul tau de a oferi sfaturi juridice persoanelor din acest forum. Sigur, intrebarile nu vor intarzia. Multa sanatate si succes in ceea ce ti-ai propus.
Toate cele bune
Viata merge inainte, dar altfel
Virgil
moderator

Mesajde fanel » Vin Apr 03, 2009 11:35 am

Buna Niki.
Am o intrbare pentru tine si cei care au trecut prin asa ceva .
An nevoie de un avocat care sa-mi reprezinte interesele si nu stiu cui sa ma adresez tinind cont si de faptul ca nu ma pot deplasa pe la birouri de avocati.
Avem ceva facilitati in calitate de persoane cu certificat de handicap ?
fanel
Prieten

Mesajde evelina_claudia6 » Sâm Apr 04, 2009 9:00 pm

Buna,Fanel

Depinde ce grad ai si la ce facilitatii te referi?Pot sa-ti spun ca daca ai grad de handicap accentuat beneficiezi de scutirea impozitului pe locuinta daca stai la bloc.Asteptam totusi mai multe detalii despre ce fel de pensie mai ai, adica daca ai si de invaliditate si ce grad ai?.

SA FIM INCREZATORI IN NOI!
evelina_claudia6
Prieten

Mesajde fanel » Dum Apr 05, 2009 10:38 am

Buna, Evelina
Da , am grad de handicap unu, cu deficienta functionala grav, beneficiez de scutirea de impozit care este valabila si pentru cei care locuiesc la casa asta stiu.
M-am referit strict la un avocat pentu a-mi reprezenta interesele, apara bunurile etc.( a ma reprezenta in instanta)
fanel
Prieten

Înapoi la VREAU SĂ AJUT !