Ocna Sibiului

Spune-ne experienţa ta !
Adrese, link-uri, numere de telefon , orice legat de centre de recuperare din ţară şi străinătate

Moderator: Virgil

Ocna Sibiului

Mesajde Paul » Sâm Oct 27, 2007 9:46 pm

Dragilor,
Din experienta ultimilor doi ani va pot spune ca am gasit un ajutor exceptional la Ocna Sibiului (www.ocnasibiului.ro). Am mers pana acum de patru ori. Am luat decizia de a incepe o noua perioada de recuperare in momentu in care incepeam sa scartai ca la 3-6 luni de la precedenta. Cand ajungeam mergeam sprijinindu-ma de pereti si dupa 2-3 sapt de tratament aveam curajul si putinta de a parcurge cativa metri in pas alergator.
Dl. dr. Olariu are experienta in fizioterapie si stie f bine ce inseama SM. Personalul e extrem de amabil iar conditiile de tratament sunt supercivilizate.
Pe mine o perioada de 2-3 sapt m-a costat intre 5-7 mil doar terapia. Pt cazare am rezolvat cu gazdele din zona (dna Ica Timaru, doua case mai sus -toata lumea o cunoaste) la preturi decente. Pentru cei cu buzunar larg exista doua hoteluri civilizate.
Va tin pumnii si va recomand din tot sufletul sa incercati. Poate ne vedem pe-acolo.
Cu drag,
Paul
Paul
Preocupat

Re: Ocna Sibiului

Mesajde alynutza66 » Mie Mar 10, 2010 2:15 pm

Si eu recomand Ocna Sibiului.
alynutza66
Nou venit

Mesajde Camelia » Joi Mar 11, 2010 7:24 am

BINE-AI VENIT PE FORUM,ALINA!
SPUNE-NE POVESTEA TA IN TOPICUL "SA FACEM CUNOSTINTA".
Tot ceea ce nu te distruge, te face mai puternic.
Camelia
Prieten

Mesajde teya » Joi Mar 11, 2010 11:48 pm

Sunt foarte interesata de Ocna Sibiului! As vrea sa merg cu sora mea acolo, dar nu stiu foarte multe.
Ma intereseaza conditii de cazare bune, fie ca e vorba de hotel sau pensiune.
Ce anume se poate face acolo, ca tratamente de intretinere si recuperare?
Ce altceva se poate face in timpul liber?
Mentionez ca sora nu este la stadiul in care sa zburde pe carari de munte. Sunt curioasa, in ce stadiu este orasul? Ne vom stramnba la fiecare bordura pe care nu o putem urca cu scaunul cu rotile?
Orice detalii sunt binevenite!
teya
Amic

Mesajde Petru Dănilă » Dum Mar 28, 2010 11:33 am

Buna Teya.

Iti sugerez sa iei legatura cu colega nostra de forum Doina Dobrota din Sibiu.
Sigur vei gasi raspusnuri la intrebarile tale si informatiile respective cred ca sunt de interes si pentru ceilalti forumisti.
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Înapoi la CENTRE DE RECUPERARE