Centre de recuperare din tara

Spune-ne experienţa ta !
Adrese, link-uri, numere de telefon , orice legat de centre de recuperare din ţară şi străinătate

Moderator: Virgil

Centre de recuperare din tara

Mesajde Petru Dănilă » Mie Aug 16, 2006 7:21 am

Ce centre de recuperarea sunt in tara, dar mai ales, care este parerea voastra si ce experinta ati avut?

O cantitate buna de informatii despre centre de recuperare si statiuni balneo se poate obtine din lista pe care am gasit-o la sectiunea Sanatorii & Camine & Balneare de la adresa:

http://www.infocompanies.com/firme/comp ... .d.60.html

Aici se pot gasi numai date de baza pentru contact : denumiri, adrese, nr de telefon
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Mesajde ana » Mar Ian 30, 2007 8:14 am

Au fost postate pe site in sectiunea Registrul anumite spitale din tara (din fiecare judet). Cred ca este o informatie folositoare.
ana
Nou venit

Re: Centre de recuperare din tara

Mesajde Dora Romania » Mie Aug 08, 2007 3:05 pm

Pacat ,la Gura Ocnitei cind era sanatoriul de recuperare (acum este spital de psihiatrie )se facea recuperare f buna iar medicul Cobilanschi un medic exceptional ,eu acolo am avut cele mai bune rezultate .Este adevarat eram copil atunci si recuperarea mai era posibila .Cum timpul trece in defavoarea noastra ,trebuie sa ne mentinem prin tratamente pt mentinerea a ceea ce am recuperat .
A fost cumplit de greu imi este greu sa-mi amintesc de pumnii plini de lacrimi !
Dora Romania
Amic

centru de recuperare

Mesajde Dora Romania » Lun Sep 10, 2007 2:47 pm

Dragilor ,celor ce nu au aflat inca ,s-a deschis la Spitalul Panduri din Bucuresti cel mai mare centru de recuperare neuropsihomotorie din Estul Europei .Cred ca pt noi toti este o sansa de recuperare oricit de mica .
Va doresc sanatate tuturor si multa vointa !
Dora Romania
Amic

Mesajde Petru Dănilă » Lun Sep 10, 2007 2:58 pm

Cei din Bucuresti au aflat deja mai multe despre Centrul Panduri. S[er ca in curand ne vor spune mai multe.
Posibil ca si in alte judete sa se infiinteze ceva de genul acesta.
Prin legea 448/2006 a fost creata obigativitatea Consiliilor Judetene sa infiinteze Centre de Zi .
Obligatia noastra, ca organizatii locale sau bolnavi este sa-i "bombardam" cu solicitari.
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Mesajde daniela vasiloiu » Mie Ian 23, 2008 4:57 pm

In Craiova s-a infiintat Centrul de recuparare pentru afectiuni neuromotorii in cadrul DGASPC. Acest centru a fost deschis in august 2007 iar in decembrie 2007 s-a inaugarat al doilea centru.
Aceste centre ofera servicii de recuperare neuromotorie pentru persoane cu handicap.
Am inteles ca trebuie infiintate in fiecare judet.
Deja membrii asociatiei noastre beneficiaza de aceste servicii, care sunt gratuite. Intrarea in centru se face prin intocmirea unei cereri insotita de cateva documente doveditoare (carte de identitate, certificat de handicap si bilete de iesire din spital, analize).
Centrele sunt nou infiintate, absolut totul este nou, spatiile sunt foarte frumos amenajate, primitoare. Aparatura este de ultima generatie.
Serviciile oferite de centru: kinetoterapie, balneoterapie, fizioterapie.
daniela vasiloiu
Echipa Reţea SM
Echipa Reţea SM

afross

Mesajde afrosss » Joi Apr 17, 2008 12:05 pm

Un centru de recuperare este si in Baile Felix si anume spitalul de reuperare si tratament.Multa sanatate.
afrosss
Nou venit

Înapoi la CENTRE DE RECUPERARE