Desna - Arad

Spune-ne experienţa ta !
Adrese, link-uri, numere de telefon , orice legat de centre de recuperare din ţară şi străinătate

Moderator: Virgil

Re: Centre de recuperare din tara

Mesajde Dora Romania » Mie Aug 08, 2007 1:29 pm

Draga Petru,
Din experienta mea "sanatoriala"recomand DESNA jud Arad pe vremea ,cind traia dr CORNELIU BARSAN ,era cea mai buna baza de recuperare si profesionisti in recuperare motorie ,acum nu mai stiu cum este .Puteti incerca , nu veti pierde nimic, poate o experienta -n plus .
Va doresc tuturor sa va recuperati cit mai mult si nu uitati ;PRIETENII SUNT CA STELELE ,NU TOTDEAUNA II VEZI ,DAR CU SIGURANTA EI EXISTA !
Dora Romania
Amic

Mesajde niculae67 » Mie Aug 08, 2007 1:50 pm

Buna Dora.Numele meu este Niculae,am 40 de ani si diagnosticul CIFOSCOLIOZA Congenitala.Pina acuma am facut 6 operatii la coloana de hernie de disc,dar am si instrumentar bagat.Recuperare la mine ar fii mai mult buna ca sa nu mai am durerile cind merg,care sunt atunci cind merg mai mult.Doctorul nu mi-a recomandat nimic dar dupa cite stiu eu as putea face si mi-ar fii bun namolul si bazinul.As dori sa stiu daca statiunea din Arad,ar fii buna si ptr mine.Toate cele bune.
niculae67
De'al casei

Mesajde Dora Romania » Mie Aug 08, 2007 2:40 pm

Draga Niculae ,drept sa-ti spun nu stiu ce sa zic ,ar fi bun namolul dar fara sa consulti medicul cred ca nu ar fi bine sa faci cura.Este vorba de tensiune ,daca trebuie ori nu sa fie cald,depinde ce tratament ai urmat pina acum sa nu risti sa complici starea de sanatate .Oricum ,esti constient ca trebuie sa faci tratament de intretinere .Cei de la Desna iti vor spune ce trebuie sa urmezi .
Sa fii sanatos !
Dora Romania
Amic

Mesajde Dora Romania » Mie Aug 08, 2007 2:43 pm

Niculae ,am omis sa-ti spun ,la Desna nu este statiune ci sanatoriu de recuperare .
Dora Romania
Amic

Mesajde Petru Dănilă » Dum Sep 30, 2007 1:31 pm

Prietena noastră Madaiaia tocmai s-a întors de la Desna. M-a rugat să pun aici căteva din impresiile ei

AM FOST LA DEZNA JUD.ARAD

OAMENI F BUNI CA O INIMA ALEASA
PEISAJ NEMAI POMENIT TOTUL MA FACEA SA CRED CA SUNT INTR-UN LOC DEPARTE DE TARA MEA
OAMENI CARE TE AJUTAU SI ITI LA SAU LA DISPOZITIE TOT CE AVEAU
PORTOFELELE UITATE CU BANI NU EREAU ATINSE DECAT DE CEL CE IL AVEA
VA RECOMAND SA VIZITATI DACA PUTETI. VETI VEDEA PANA SI AERUL E MULT MAI CURAT

DESPRE CE AM FACUT ACOLO TRATAMENT AR FI :KINETO DE DOUA ORI PE ZI;BAI GALVANICE O DATA PE ZI:IMPULSURI ELECTRICE LA PICIOARE DE 2 ORI ADICA LA SOLD ZICEAU SI PULPE ;INPULSURI LA SPATE SI BURTA O DATA;MASAJ SI MAGNETO
TREI MESE PE ZI NU A LIPSIT CARNEA NICIODATA
TOTUL E BINE PUS LA PUNCT
NIMENI NU VREA CIUBUC ISI FACE MESERIA SI ATAT
INFIRMIERELE TE IAU DIN CAMERA SA TE AJUTE SA AJUNGI LA TRATAMENT ,TOT ELE TE PROGRAMEAZA
TOTUL E ALERT DIMINEATA
DUPAMIAZA SI SEARA STAI LA BARFA IN FATA SPITALULUI
Toată lumea să trăiască numai noi să nu murim !
Petru Dănilă
Prieten

Înapoi la CENTRE DE RECUPERARE