Sanatoriul Mangalia

Spune-ne experienţa ta !
Adrese, link-uri, numere de telefon , orice legat de centre de recuperare din ţară şi străinătate

Moderator: Virgil

Sanatoriul Mangalia

Mesajde Camelia » Dum Noi 15, 2009 11:50 am

Am incercat sa merg anul acesta la Centrul de recuperare al Sanatoriului de la Techirghiol dar nu am reusit,fiind prea putine bilete pentru Techighiol,alocate sectorului in care locuiesc.Si pentru ca vremea nu mai permite sa astept prea mult,am reusit sa prind un bilet(dar nu gratuit-gratuitati nu mai sunt) la Sanatoriul din Mangalia unde tratamentul de recuperare este asemanator cu cel de la Techighiol(asa am citit pe net).
Vin sa va intreb daca a fost cineva la Sanatoriul din Mangalia si ce puteti sa-mi spuneti despre tratamentul prescris acolo.
Tot ceea ce nu te distruge, te face mai puternic.
Camelia
Prieten

Re: Sanatoriul Mangalia

Mesajde Camelia » Mie Dec 02, 2009 11:45 pm

Probabil ca nimeni dintre voi nu a fost la Mangalia,deci imi raspund singura:

Ma aflu la Sanatoriul Balnear Mangalia unde conditiile de cazare sunt ...de o'' stea'' ,masa este acceptabila iar mult visatul tratament de recuperare este asemanator cu al oricarei statiuni balneare din tara...se rezuma la Kinetoterapie si putin masaj (pentru noi).

Sunt putin dezamagita,eu venisem in special pentru procedurile cu namol din lacul Techirghiol despre care credeam ca imi vor ameliora durerile date de o spondiloza cervicala care ma chinuie de mai multi ani...dezamagire totala ...nici gand sa-mi fie recomanndate astfel de proceduri...sunt proceduri calde si nu avem voie :cry:

Am beneficiat si de trei zile de hidrokinetoterapie dar frigul si curentul din sala unde te imbraci dupa gimnastica in apa mi-au reactivat durerile din zona cervicala si mi-a fost interzisa si aceasta procedura
:(

Recitind mesajul meu anterior observ ca am scris Techighiol in loc de Techirghiol si am facut-o de doua ori :lol:
Tot ceea ce nu te distruge, te face mai puternic.
Camelia
Prieten

Re: Sanatoriul Mangalia

Mesajde alin » Joi Dec 03, 2009 5:49 am

Eu am intrebat doctorii neurologi de statiuni recomandate bolii noastre si toti mi-au zis ca nu sunt...

De Techerghiol auzisem totusi ca este cu cladiri nou construite...si ar fi conditii bune...atit...

De Voineasa am auzit ca ar fi frumos...de la colegii de suferinta...care au fost acolo...

Dar totul se rezuma la o iesire din cotidian si relaxare...
alin

Înapoi la CENTRE DE RECUPERARE