Anunt pentru vanzarea unei masini adaptate

Ce dispozitive medicale pot îmbunătăţi calitatea vieţii noastre ?
Ce probleme aveţi când vine vorba de transport şi accesibilitate?

Moderator: Virgil

Anunt pentru vanzarea unei masini adaptate

Mesajde Administrator » Joi Oct 30, 2008 9:01 am

Am primit acest mesaj de la o doamna din Sibiu. Il postam aici cu speranta ca va putea fi de folos cuiva in nevoie. Este vorba despre vanzarea unei masini adaptate. Redau mai jos mesajul dumneaiei:

Detalii despre masina: Renault 2.0 RXE, automatizat, an fabricatie 1997, computer bord, 50.000km rulati, Euro 2, servo directie, inchidere centralizata, ABS, 2 airbag, oglinzi si geamuri electrice, aer conditionat, proiectoare, cauciucuri noi, genti de aluminiu, culoare albastu-violet. Masina este dotata cu instalatie cu scaun pentru invalizi, cu ajutorul careiapersoanele cu handicap isi pot face transferul din masina in scaunul cu rotile si viceversa fara ajutorul altei persoane. Este dotata astfel incat persoana cu handicap sa poata conduce singura. Toate comenzile (acceleratie, frana, tempomat, telecomanda pt. lumina, semnalizare, stergatoare, etc.) la mana. Masina are numere de Germania, dar pentru personele cu handicap nu se percepe taxa de inmatriculare pentru obtinerea numerelor de Romania. Pret avantajos(5000 euro, negociabil).

Pentru persoanele interesate sa vada masina puteti contacta pe tatal meu(Hategan Gheorghe) la tel. 0269 850 202 sau 0751 195 380 sau la adresa Str. Principala, nr.238, com. Bazna, jud. Sibiu.

Va multumesc anticipat si sper sa colaboram.

Felicia Hategan

P. S. Daca doriti sa primiti poze cu autoturismul, va rog sa ne trimiteti un meaj pe adresa office@smromania.ro

Cu prietenie,
Tonica Oana :P

Administrator
Site Admin
Site Admin

Înapoi la ECHIPAMENTE, TRANSPORT ŞI ACCESIBILITATE